Prípravok proti múčnatke NEUDORFF BIOBLATT 2x 20 ml

Prípravok proti múčnatke NEUDORFF BIOBLATT 2x 20 ml

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Prípravok proti múčnatke NEUDORFF BIOBLATT 2x 20 ml

3,91 € s DPH

Skladové číslo: 08857120

Dostupnosť: Skladom , skladom: 5 ks
Doručíme dňa: 23.01.2019

Výrobca: NEUDORFF

Prípravok proti múčnatke NEUDORFF BIOBLATT 2x 20 ml


BioBlatt je pomocný prostriedok na ochranu rastlín, ktorého účinná látka je lecitín, získavaný extrakciou z rastlín sóje. Sójový lecitín je prírodný produkt, ktorý nezanecháva v pôde žiadna škodlivá rezíduá. O jeho nezávadnosti svedčí aj to, že sa dostane kúpiť v lekárňach, používa sa u ľudí ako podporný prostriedok proti skleróze.

Prípravok BioBlatt je koncentrát, ktorý sa používa ako prírodný postrekový prostriedok vo forme vodnej emulzie proti múčnatkou na jabloniach, egreše, uhorkách a ostatných zeleninách, koreninových, liečivých a okrasných rastlinách. BioBlatt pôsobí dotykovo, preto je nutné múčnatkou ohrozenej časti rastlín dokonale zmáčať aplikačné kvapalinou (do začiatku skanutí). Listy sa musia postrekovať z oboch strán, na líci i na rube. Rastliny treba ošetrovať preventívne, najneskôr potom pri prvom výskyte ochorení. BioBlatt možno použiť na ošetrenie rastlín ako vo voľnej pôde, tak aj v skleníkoch a miestnostiach. Môže sa aplikovať aj pri hydroponickom pestovanie rastlín.

Vlastnosti:

- Aplikačný roztok sa používa v koncentrácii 0,15%, pripravuje sa rozmiešaním 7,5 ml koncentrátu v 5 l vody. Dávka aplikačnej kvapaliny je 6 - 15 l na 100 m2 (podľa olistenie a výšky rastlín)
- Pri trvalom ohrození, zvlášť za vlhkého a teplého počasia, priaznivého pre rozvoj hubových chorôb, treba ošetrenie opakovať v intervaloch približne 7 dní

Odporúča sa však rozlišovať a dodržiavať odporúčaný maximálny počet ošetrení v priebehu vegetácie:

- Jablone, egreše, uhorky a ostatné plodová zelenina a okrasné rastliny 12x
- Listová zelenina, koreninové a liečivé rastliny 10x
- Koreňová zelenina 15x

Nový komentár

* (Povinné)