Menu

Zmeňte svoj dom na miesto relaxu

Pridané 17.05.2017 08:40:29 CEST Počet zobrazení 1204

Zariadiť si nový domov a nájsť tie správne kombinácie nábytku, dekorácií a farieb, ktoré vám vyčarujú atmosféru pohody, sa môže javiť ako problém.

Zvoliť rustikálny, či moderný štýl? Staviť na jednoduchosť, alebo miestnosť vyzdobiť?

Každý by sa mal riadiť nielen podľa svojho vkusu a preferencií, ale aj podľa typu miestnosti. Spálňa ladí s prírodou Práve spálňa je miesto, kde človek trávi až jednu tretinu svojho života.

Spálňa

Pri výdatnom spánku, nejde len o to, čo ste zjedli na večeru, či aký kvalitný je váš matrac. Dôležité sú aj ďalšie aspekty ako farby, nábytok a jeho rozmiestnenie. Voliť by ste mali skôr jednoduchosť, ktorá sa v tomto prípade oplatí. Zvoľte si posteľ podľa svojej chuti, nielen, čo sa týka rozmerov, ale aj samotného dizajnu.

postel

Výrobcovia sa dnes predbiehajú v tom, aby uspokojili aj tých najnáročnejších zákazníkov. Jednou z možností je zvoliť si práve posteľ z masívu, vyrobenú z dreva a teda ekologického materiálu, ktorý vám vo vašej svätyni poslúži ako dokonalý prírodný prvok.

Prepojenie s prírodou pomôže vašej mysli aj telu a naplní vás potrebnou energiou na ďalší deň. Posteľ by v žiadnom prípade nemala byť umiestnená oproti dverám, voľte jej pozíciu tak, aby sa za ňou nachádzala stena a nestála v energetickej ceste (teda v mieste, kde sa často pohybujete). Aj poloha postele totiž môže vplývať na váš spánok a znížiť jeho kvalitu.

Častým riešením býva jej umiestnenie oproti šatníku či komode. Spálňu si osviežte ďalším doplnkom – toaletným stolíkom. Každá žena jeho praktickosť a využiteľnosť ocení. Stolíky pozostávajú zo zrkadla a šuplíkov, ktoré vám poslúžia na všakovaké kozmetické prípravky. Prebuďte k životu aj svoju obývačku Obývačka slúži najmä k oddychu a relaxu. Keď sa vrátite domov, unavení z celého dňa, z práce a ľudí, práve obývacia miestnosť sa stáva vašim útočiskom.

Zútulnite ju tou správnou pohovkou. Veľmi obľúbené sú práve pohovky v tvare L, ktoré vám dobre poslúžia aj pri hostení návštev, dlhých rozhovoroch či narodeninových oslavách. Zvoliť si môžete sedačku s nožičkami, bez, alebo s pevnou drevenou konštrukciou. Pohovka je prakticky dominantou celej miestnosti a musíte k nej doladiť aj ďalšie prvky ako stolík či obrazy. Dekoratívny tip Na stenu si zaveste LED televízor a okolo neho umiestnite obrazy. Pre niekoho možno trochu strelený, ale určite len ťažko ignorovateľný trik, ktorý upúta každé oko.

A čo farby? Modrá farba sa hodí do spálne, pôsobí upokojujúco, čo vám umožní výdatný relax a spánok. Je totiž overené, že v modrých spálňach sa spáva najlepšie. Výhodou modrej farby je, že sa nachádza niekde medzi dňom a nocou a v ľudskom podvedomí prepája svetlo, spánok a bdenie. Druhou možnosťou je vymaľovať steny na karamelovo, čo prehĺbi a zintímni váš vzťah s parterom.

V obývačke na farbe až tak nezáleží. Je len a len na vás pre aké farebné kreácie sa rozhodnete. Aj tieto farby budú na vás podvedome vnímať, tak nezanedbajte ich účinok, ale využite ho.

Diskusia

(0 komentárov)